مقالات

افزایش امنیت درب های آکاردئونی

 

درب آکاردئونی را هم می‌توان مانند دیگر اقلام امنیتی تقویت کرد. هر چه این محصول قوی‌تر باشد مقاومت بیشتری در برابر سرقت خواهد داشت. در ادامه چند روش برای افزایش ایمنی این سازه‌ها معرفی خواهیم کرد.

  • تراکم بیشتر

از مهم‌ترین ویژگی‌های هر درب آکاردئونی تراکم آن است. تراکم بالاتر به معنای تعداد تیغه‌های بیشتر است. هر چه تعداد تیغه‌ها بیشتر باشد، فاصله بین آنها کمتر است و در نتیجه امنیت آنها هم بالاتر است.

  • قفل بیشتر

قفل نقش مهمی در امنیت یک گارد آکاردئونی بازی می‌کند. اگر این درب را با یک قفل خوب و امن تجهیز نکنید، نصب آن هیچ فایده‌ای برای شما نخواهد داشت؛ چرا که سارقان خیلی راحت قفل را باز کرده و وارد واحد مسکونی یا اداری شما خواهند شد. پس دقت کنید که برای قفل کردن درب حتما از قفل های کتابی استاندارد استفاده کنید. این قفل‌ها بسیار امن هستند و احتمال شکستن آنها پایین است.

اما به جز استفاده از قفل ایمن یک نکته دیگر هم می‌تواند به امنیت درب شما کمک کند و آن هم افزایش تعداد قفل‌ها است. در صورتی که درب شما به جای یک قفل از دو یا سه قفل بهره ببرد، قطعا امنیت آن هم چندین برابر خواهد شد. اصولا باز کردن سه قفل استاندارد نیاز به زمان بسیار طولانی دارد و در شرایط معمول هیچ سارقی شانس خود را برای این کار امتحان نمی‌کند.

  • قفل مخفی

یک روش دیگر برای امن کردن حفاظ، استفاده از قفل مخفی است. برای این کار لازم است در هنگام سفارش محصول، از سازنده بخواهید جایی برای قفل از داخل برای شما قرار دهد. این قفل ها در پشت در قرار می‌گیرند و زمانی که روبروی درب قرار میگیرید چیزی دیده نمی‌شود. البته با توجه به این که قفل کردن درب به این روش کار آسانی نیست، درب حتما باید یک جاقفلی معمولی هم داشته باشد تا در زمان‌هایی که عجله داریم و یا قرار است خیلی زود برگردیم از همان جاقفلی معمولی استفاده کنیم.

باز و بسته کردن این قفل‌ها کار راحتی نیست و مثلا کودکان نمی‌توانند درب را به این روش قفل کنند، چون معمولاً باید برای قفل مخفی، دست خود را از لابلای تیغه‌ها وارد کنید و قفل را بزنید. اما در مقابل، باز کردن چنین قفلی بدون کلید تقریباً محال است، چرا که سارق نمی‌تواند حرکت دست خود در قفل را به خوبی کنترل کند و باید بی‌خیال سرقت از چنین خانه یا شرکتی شود.

  • نصب قوی

نصب قوی درب آکاردئونی کمک زیادی به امنیت آن خواهد کرد. هرچه درب محکمتر نصب شود، مقاومت بیشتری هم خواهد داشت. از این رو توصیه می‌کنیم حفاظ خود را حتما از سازندگان معتبر تهیه کنید تا خیالتان از بابت نصب آن هم راحت باشد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *